youtube premium Türkiye

Merhabalar bu yazımızda Youtube Premiumdan bahsedeceğim. Google geçmiş yıllarda Youtube Red servisi ile piyasaya bir yenilik kazandırmak istemişti. Ancak 2019 Mayıs ayında bu servisi durdurmuştu. Bunun üzerine
YouTube Premium ve YouTube Music olarak iki farklı servis oluşturmuştu. 1 yılı aşkın bir süreden sonra Youtube Red’i kaldırarak, Youtube Premium’u Türkiye’de kullanıma açtı.

Avantajları nelerdir ?

YouTube Music ve Premium’un bize sağladığı belli başlı avantajlar şimdilik şunlar olacak

  • Reklamsız olarak video ve müzik dinleme imkanı
  • Videoları offline olarak mobile indirme ve izleme olanağı
  • Arka planda oynatmayı kullanıma izin vermesi
  • Google Home ile uyumlu çalışma

Evet en merak edilen konulardan birisi de bu olmuştur. Fiyatları ne kadar olacak. Bu platformda 2 tip bulunmaktadır. Premium ve Music olarak.

Youtube Premium Nedir?

Youtube bu servisi her şeyin bulunduğu bir servis olarak düşünmektedir. Bu serviste reklam olmadan video izleyebilme. Youtube music üzerinde kullandığımız tüm özelliklere sahip olabilme gibi imkanlarla rakiplerine bu oyunda ben de varım demiştir.

youtube premium

Aynı zamanda Youtube Orginals içeriklerine de ücretsiz erişme hakkı vermektedir.

Youtube Premium Fiyatları

İlk 3 aylık deneme sürümünün ardından aylık 16,99 ₺ fiyatıyla tüm youtube imkanlarından faydalanılabilir. Tıpkı diğer platformlarda olduğu gibi ayni ailede yaşayan 5 kişiyi dahil edebileceğiniz aile paketi de mevcut. Bu paketin fiyatı ise 1 aylık ücretsiz deneme sonrasında aylık 25,99 ₺ olarak belirlenmiştir.

Youtube Premiuma üye olmak için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz.

https://www.youtube.com/premium

Youtube Music Nedir?

Google Spotify ve Apple Music gibi müzik servislerine bir alternatif olarak çıkarttığı Youtube Music servisini ülkemizde yayına soktur. İlk 3 ay boyunca deneme yapabilmek için ücretsiz üyelik imkanı sunmaktadır.

Youtube Music Fiyatları

Deneme süresi bittikten sonra aylık 13,99 ₺ fiyatlandırması olacak.

Tıpkı Spotify’da olduğu gibi Aile paketini de kullanabilirsiniz. Bu serviste aynı aileden 5 adet üye ekleyebiliyorsunuz.Bunun için diğer üyelerle aynı hanede oturmanız gerekmektedir. Bu bilgileri kayıt olurken sizlerden istemektedir. Bu servisin ücreti ise ilk 1 ay boyunca deneme sürümünden sonra aylık 20,99 ₺ olacaktır.

Youtube Music’e üye olmak için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz.

https://www.youtube.com/musicpremium

Google bu 2 servisiyle piyasaya hızlı bir giriş yaptı ve diğer rakiplerinin önüne geçebilip sektörü eline alabilecek mi ? bunu zaman gösterir ancak şimdilik faydalı bir uygulama olarak görünüyor.CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.